کاملاً ایران جوانان شهرسازی بازرگانی

کاملاً: ایران جوانان شهرسازی بازرگانی احمدی نژاد احمدی نژاد دولت احمدی نژاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی‌کند ، روحانی

رییس‌ جمهور با دعوت از همه مردم کشور عزیزمان ایران جهت حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اختلافات منطقه و دنیا اسلام

از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی‌کند ، روحانی

روحانی : از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی کند

عبارات مهم : اسلام

رییس جمهور با دعوت از همه مردم کشور عزیزمان ایران جهت حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اختلافات منطقه و دنیا اسلام را به نفع صهیونیسم و تروریسم دانست و گفت: جهت مهار صهیونیسم و تروریسم در منطقه، وحدت دنیای اسلام باید تقویت شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت ، گفت: ماه مبارک رمضان ماه رحمت، غفران الهی و انس زیاد با خدا، ماه قیام و صیام و آشنایی زیاد با قرآن و عمل به مفاهیم آن و استفاده از شب های قدر است که به تعبیر قرآن ارزش آنها بیش از هزار ماه می باشد.

از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی‌کند ، روحانی

وی اظهارداشت: یکی از وقت هایی که انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان جهت ما بوجود آورد، استفاده از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و احیای مسئله فلسطین بود.

وی با اشاره به این که «موضوع فلسطین و قدس شریف از جهات متفاوت جهت ما، مسلمانان و جهانیان حائز اهمیت است»، گفت: هم ملت کشور عزیزمان ایران و هم مسلمانان و سایر ملت های دنیا به روز قدس به عنوان روزی که دنیا عنوان فلسطین را فراموش نکند، احترام می گذارند.

رییس‌ جمهور با دعوت از همه مردم کشور عزیزمان ایران جهت حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اختلافات منطقه و دنیا اسلام

رییس جمهور افزود: فلسطین در جایگاه جغرافیایی قرار گرفته که سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا را به هم متصل می کند، آبهای دو اقیانونس اطلس و هند را از طریق مدیترانه و بحر احمر به هم متصل می کند و در قلب خاورمیانه نقطه ای حساس از لحاظ انرژی جهت دنیا است و از همه مهمتر فلسطین به عنوان سرزمین مقدس مورد احترام همه مذاهب و ادیان جهانی است.

وی گفت: در تعبیری راجع به این سرزمین آمده که یک وجب زمین آن را پیدا نمی کنید مگر آنکه یک پیامبر در آن خدا را عبادت کرده باشد؛ مدفن انبیای بزرگ الهی در این سرزمین است و قدس شریف قبله گاه اول مسلمانان هست؛ بنابر این موضوعی نیست که دنیا اسلام ، مسلمانان و مردم منطقه بخواهند آن را فراموش کنند.

وی با اشاره به این که «در مسئله فلسطین عنوان آوارگی یک ملت با سابقه و صاحب تمدن بزرگ به نام ملت فلسطین مطرح است»، ادامه داد: امروز ملتی جهت 70 سال است که آواره شده است اند و بسیاری از آنها در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند و سالهاست که غزه در محاصره به سر می برد.

از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی‌کند ، روحانی

روحانی با بیان این که «در طول هفتاد سال اشغال فلسطین، مردم منطقه و بویژه مردم فلسطین و همسایگان این سرزمین در زحمت و عذاب و تجاوز رژیم ظالم، جنایتکار و غاصب صهیونیستی و رژیم آپارتایدی هستند که بر مبنای نژادی ، حکومت غاصبانه می کند، گفت: مسئله فلسطین را نمی توان به هیچ عنوان فراموش کرد؛ گرچه صهیونیست ها در سال های اخیر با ترویج تروریسم در منطقه و مشکلاتی که جهت مردم منطقه بوجود آوردند، به دنبال این بودند که عنوان فلسطین به فراموشی سپرده شود.

وی با تاکید بر این که «روزجهانی قدس روز احیای مسئله فلسطین است تا همه افکار عمومی دنیا را متوجه آن کند»، گفت: مسئله فلسطین عنوان یک ظلم بزرگ و نابخشودنی و آوارگی بزرگ یک ملت بوده و ریشه بسیاری از پرسشها و معضلاتی که در منطقه داریم از آن نشات می گیرد.

رییس‌ جمهور با دعوت از همه مردم کشور عزیزمان ایران جهت حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اختلافات منطقه و دنیا اسلام

وی خاطرنشان کرد: امروز کمتر پیش می آید که صهیونیست ها در پشت یا روی پرده در اختلافاتی که در میان کشورهای منطقه هست، مداخله نداشته باشند.

رییس جمهور با بیان این که «امروز عنوان تروریسم در منطقه، دنیا را تحت فشار قرار داده و باعث نگرانی همگان شده است است»، اظهار داشت: تروریست هایی که در منطقه مجروح می شوند در بیمارستان های رژیم صهیونیستی مداوا شده است ،تروریست ها را مسلح می کنند و به نفع آنها در منطقه بمباران هایی انجام می دهند و آشکار و روشن است که آنان حامی تروریسم در منطقه هستند.

از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی‌گیریم/ دنیا عنوان فلسطین را فراموش نمی‌کند ، روحانی

وی تاکید کرد: ما امروز باید هم در بیان و شعار و هم از لحاظ مادی و معنوی از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم و هم در مقام عمل باید اقداماتی انجام دهیم که نقشه های صهیونیسم را در این منطقه دچار مسئله کند.

وی افزود: بی تردید اختلاف میان کشورهای منطقه و دنیای اسلام مانند اختلاف میان کشور عزیزمان ایران و عربستان، قطر و عربستان، یمن وعربستان و نیز مصر و ترکیه در نهایت به نفع صهیونیسم جهانی و اسرائیل غاصب است.

روحانی اظهار داشت: اگر می خواهیم صهیونیسم را در منطقه مهار کنیم باید در دنیای اسلام وحدت ایجاد شود و اختلافات را حل کرده و بدانیم دمیدن در اختلافات به نفع صهیونیست ها است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه باید اختلافات و معضلات منطقه به وسیله کشورهای منطقه حل و فصل شود، گفت: باید با زبان برادرانه و دوستانه بر مبنای منافع بلند مدت منطقه از طریق گفتگو و راه حل های سیاسی پرسشها منطقه را برطرف کنیم و این آن چیزی است که رژیم صهیونیستی نمی خواهد.

وی خاطرنشان کرد: هرچه فعالیت تروریسم در منطقه زیاد کردن یابد، به نفع صهیونیست ها خواهد بود چراکه همه اموال، ذخایر و نیروی انسانی کشورهای منطقه جهت مبارزه با تروریسم صرف خواهد شد و رژیم صهیونیستی با خیال راحت به تجاوز خود ادامه داده و عنوان فلسطین کم کم به عنوان عنوان دوم در دنیا اسلام مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با تروریسم بر علیه صهیونیست ها و به نفع دنیا اسلام هست، اظهار داشت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به مردم عراق جهت مبارزه با تروریسم کمک کرده و امیدواریم به زودی موصل آزاد شود و آزادی موصل به عنوان رمز پیروزی ملت های منطقه در برابر توطئه تروریست ها باشد و روز مراسم خوش حالی جهت همه ملت هایی باشد که علیه تروریسم در حال مبارزه هستند.

دکتر روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به عنوان یک نشانه مهم جهت صلح و ثبات منطقه به همه ملت هایی که با تروریسم مبارزه می کنند، کمک کرده و از آنان حمایت می کند.

رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اجازه نمی دهد که تروریسم بخواهد در منطقه گسترش پیدا کند و اگر اربابان تروریسم تصمیم گرفتند که میدان فعالیت تروریست ها را به سرزمین مقدس کشور عزیزمان ایران بکشانند، باید بدانند که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نه به تروریست ها و نه به اربابان آنها این اجازه را نخواهد داد.

روحانی تاکید کرد: اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز تروریست ها قاطعانه می ایستد و علیه مقر مهم که از آنجا تصمیم به انجام کارها تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل گرفتند که البته به اهداف مهم خود نیز دست نیافتند، اقدام می کند ، جهت این است که آنها بدانند اگر بخواهند این کارها را در کشور عزیزمان ایران اجرا کنند، با پاسخ قاطعانه ما مواجه خواهند بود.

رییس جمهور اظهار داشت: ما از ابتدا اعلام کردیم که موشک های ما موشک های دفاعی است و از کسی جهت قدرت دفاعی خود اجازه نمی گیریم.

روحانی با بیان اینکه تصمیم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت مبارزه با تروریسم یک تصمیم ارگانی، جناحی و فردی نیست بلکه تصمیم همه ملت کشور عزیزمان ایران هست، گفت: اقدام علیه مقر تروریست ها تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و حتی اختیارات بالاتر از این اقدام هم به نیروهای مسلح خود داده ایم.

رییس جمهور افزود: ما اجازه نخواهیم داد که تروریست ها بخواهند کشور عزیزمان ایران را میدان تاخت و تاز خود قرار بدهند و اربابان آنها نیز باید بدانند که کشور عزیزمان ایران با سایر کشورهای منطقه تفاوت دارد.

روحانی با اشاره به سوابق ایستادگی و مقاومت ملت کشور عزیزمان ایران و جوانان این کشور، گفت: حضور مردم در روز قدس نشان خواهد داد که مردم کشور عزیزمان ایران با سایر ملت های منطقه تفاوت های زیادی دارند.

رییس جمهور تاکید کرد: حاکمان تازه در آمریکا هم باید کاملا بدانند اینجا جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و اگر آنها تصور کردند که می توانند ملت کشور عزیزمان ایران را با لایحه و طرح تازه و اقداماتشان در سنا و کنگره تحت فشار قرار دهند، دچار اشتباه محاسباتی شده است اند.

روحانی ادامه داد: دولت های قبل آمریکا این تجربه ها را دارد و 40 سال است که آمریکا انواع توطئه ها علیه کشور عزیزمان ایران را طراحی کرده هست؛ البته دولت قبلی در آمریکا یک مقدار هوشیاری پیدا کرد و متوجه شد که در برابر ملت کشور عزیزمان ایران باید از زبان تکریم استفاده کند و فهمید که باید به جای تهدیدها از میز مذاکره استفاده کند؛ هرچند آنها هم نتوانستند خبر ملت کشور عزیزمان ایران را به طور کامل دریافت کنند.

رییس جمهور افزود: ظاهرا حاکمان تازه در آمریکا تجربه بسیار کمی در این زمینه دارند؛ آنها هم باید توجه داشته باشند که مردم کشور عزیزمان ایران در برابر هرگونه ترساندن و فشار پاسخ متناسب خواهند داد؛ ملت کشور عزیزمان ایران نه ساکت می ماند و نه ترساندن و فشار را تحمل می کند و پاسخ متناسب می دهد، کما اینکه در مواقع دیگر هم این پاسخ را داده است.

روحانی با بیان اینکه روز قدس امسال از شاخصه های خاصی برخوردار هست، گفت: روز قدس هم جهت احیاء عنوان فلسطین و قدس شریف و هم جهت اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین و هم به معنای ایستادگی در برابر ظلم منطقه و به مفهوم فریاد اتحاد مسلمانان در این سرزمین و برطرف اختلافات در دنیا اسلام است و هم به معنای مبارزه قاطع با تروریسم در منطقه و پاسخ به مداخله های نابجای قدرت های بزرگ بویژه آمریکا در منطقه است.

رییس جمهور تاکید کرد: ملت کشور عزیزمان ایران امسال بهتر از هر سال دیگر در راهپیمایی روز قدس حضور یافته و فریاد خود را بر سر ظلم و تجاوز با صدای بلند اعلام خواهد کرد و مطمئن هستیم که پیروزی نهایی از آن ملت های مسلمان و منطقه خواهد بود و توطئه استکبار و صهیونیسم حتما ناموفق خواهد بود، کما اینکه تا به امروز ناموفق بودند.

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | اسلامی | فلسطین | تروریسم | رییس جمهور | دکتر روحانی | انقلاب اسلامی | مبارزه با تروریسم | مجلس شورای اسلامی | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs