کاملاً ایران جوانان شهرسازی بازرگانی

کاملاً: ایران جوانان شهرسازی بازرگانی احمدی نژاد احمدی نژاد دولت احمدی نژاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصویر ، راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو

به گزارش خبرآنلاین، سردیس عباس کیارستمی چندی پیش در فضای باز گالری بوم راه اندازی شد. این سردیس برنزی به سفارش گالری بوم و به وسیله علیرضا آسانلو، نقاش و مجسمه

تصویر ، راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو

راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو/ عکس

عبارات مهم : مجسمه

سردیس برنزی عباس کیارستمی ساخته علیرضا آسانلو در فضای بیرونی گالری بوم راه اندازی شد.

به گزارش خبرآنلاین، سردیس عباس کیارستمی چندی پیش در فضای باز گالری بوم راه اندازی شد. این سردیس برنزی به سفارش گالری بوم و به وسیله علیرضا آسانلو، نقاش و مجسمه ساز، خلق شده است است.

آسانلو پیش از این سابقه ساخت مجسمه های برنزی از ملک الشعرای بهار، عزت الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، سلمان هراتی و ضیاالدین امامی را داشته که در اماکن فرهنگی و هنری و دانشگاهی راه اندازی شده است اند.

این هنرمند راجع به سردیس عباس کیارستمی گفت: این اثر به سفارش گالری بوم و با متریال برنز ساخته شد. با توجه به اینکه بیرون از مجموعه های شخصی برخورد شایسته با هنرمند نمی شود، امکان تولید اثر درجه یک در مجموعه های شخصی زیاد هست. بنابراین هنگامی که پیشنهاد ساخت این سردیس را از سوی گالری بوم دریافت کردم، این وقت را مناسب دانستم تا اثری درخور عباس کیارستمی بسازم.

او با بیان اینکه ساخت این سردیس وقت بر برده هست، افزود: رسیدن به آنچه به لحاظ حسی از مجسمه انتظار داریم یک پروسه خیلی طولانی است و مدتها قبل از ساخت اثر به بررسی شخصیت و تصویرهای کیارستمی پرداختم. در طول طراحی این سردیس بارها طرح من عوض کردن کرد و جزییاتی مانند نوع نگاه، میمیک صورت و حالت سر را بارها عوض کردن دادم تا آنچه می خواستیم از نظر شبیه سازی و حسی از آقای کیارستمی نمایش دهیم حاصل شود.

تصویر ، راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو

آسانلو راجع به شاخصه های ظاهری این سردیس گفت: آقای کیارستمی آدم سرحالی بود و در هیچ تصویری او را فرتوت ندیدیم. من هم در ساخت سردیس به دو چیز خیلی توجه کردم: یکی اینکه بدن و سرشانه را تنومندتر از اندام طبیعی ساختم، چون همه ما اسطوره ها را نیرومند و تنومند می خواهیم. توصیه دیگر در مورد عینکی است که هیچ وقت از او جدا نمی شد. من چشم های این سردیس را به صورت میلیمتری مطابق چشم کیارستمی ساختم تا نگاه نافذ او به آینده را بازسازی کنم. ولی همانطور که می دانیم کیارستمی هر لحظه و حتی روی تخت بیماستان عینک می زد. من هم به احترام چیزی که دوست داشت از روی عینک کیارستمی یک عینک دیگر ساختم و روی سردیس قرار دادم. البته ساخت صورت و عینک با دست انجام شده است و در هیچ بخشی از قالب گیری استفاده نشده است.

این هنرمند در مورد پایه مجسمه گفت: در قسمت پایه سردیس نگاتیوهایی را قرار دادم که درون تنه مجسمه پیچیده شده است و روی آن با چاقو زخم هایی ایجاد کردم. این زخم ها حاکی از آسیب هایی ست که روند تاریخی جامعه ما به او وارد کرد و نماد برخوردهایی ست با آقای کیارستمی شد. رفتاری که به زعم شایسته جایگاه ایشان نبود ولی ما این کار را با خیلی از بزرگان خود کردیم و بسیاری از بازیگران و صورت های معروف و نویسندگان ما زحمت کشیدند تا بتوانند آثار فاخر ارائه دهند.

زنده یاد عباس کیارستمی به عنوان مشاور عالی گالری بوم در تاسیس و راهبری آن نقش محوری داشت. گالری بوم اسفند 1391 با نمایش مجموعه تصویر های سفید برفی و ویدئوآرت بزرگراه عباس کیارستمی شروع به کار کرد و آخرین نمایشگاه زنده یاد کیارستمی در وقت حیاتش، با عنوان چهار فصل که مروری بر 30 سال عکاسی او بوده دی 1394 تا مرداد 1395 نیز در گالری بوم به تماشا بود.

سردیس عباس کیارستمی جهت هر لحظه در فضای باز گالری بوم راه اندازی و به تماشا خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، سردیس عباس کیارستمی چندی پیش در فضای باز گالری بوم راه اندازی شد. این سردیس برنزی به سفارش گالری بوم و به وسیله علیرضا آسانلو، نقاش و مجسمه

واژه های کلیدی: مجسمه | مجموعه | اندازی | هنرمند | کیارستمی | مجسمه ساز | آقای کیارستمی | عباس کیارستمی

تصویر ، راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو

تصویر ، راه اندازی سردیس عباس کیارستمی با زخمی از چاقو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs